Difuzéry

NÁVODY A RADY / Difuzéry

Prostorový difuzér éterických olejůChcete-li prostřednictvím esenciálních olejů skutečně provonět celý prostor, jednoduše a bezpečně, nejjednoduší je použít speciální zařízení na rozptylování esencí do ovzduší - prostorový difuzér.

Moderní difuzér dokáže během pár okamžiků provonět celý prostor, sám se vypne a znovu zapne, aby vůni doplnil. Nabízí regulaci intenzity vůně. Navíc vypadá vkusně a bude sloužit jako praktický doplněk každého interiéru. Hodí se nejenom do domácnosti, ale také do reprezentativních prostor, na recepce, do jednacích místností apod. Tam všude může být vůně esenciálních olejů prospěšná, vytvářet povzbudivou, optimistickou a kreativní atmosféru. Tam všude přijde vhod elektrický difuzér.

 

Jak funguje elektrický difuzér?

Difuzér představuje nejjednodušší a zároveň nejšetrnější způsob rozptylování éterických olejů do prostoru. Vonné molekuly se uvolňují mechanicky bez zahřívání, a tak si éterické oleje zachovávají všechny vlastnosti důležité pro jejich antimikrobiální a dezinfekční účinek v ovzduší.

Difuzér je vybavený časovým spínačem, regulátorem intenzity a otočným vývodem.

Difuzér obsahuje tichou vývěvu ve skleněném podstavci a skleněnou baňku na éterický olej. Součástí difuzéru je ovladač s regulátorem intenzity a časovým spínačem. Ten umožňuje naprogramovat tři cykly difúze éterických olejů, každý dlouhý 15 minut s 30 minutovými přestávkami mezi cykly. Regulátor intenzity je připojen kabelem k zařízení.

 

Jak se elektrický difuzér používá?

Vybraný 100% přírodní éterický olej nebo směs éterických olejů nakapejte do baňky difuzéru a přístroj zapněte. Do difuzéru můžete rovněž použít čisté hydroláty (pravé květové vody), ale nepatří do něj rostlinné oleje.

Podrobný návod k použití a čištění zařízení je součástí difuzéru. Videonávod.

Plný návod k použití najdete ke stažení zde.

Výška elektrického difuzéru je 21 cm, průměr 12 cm.

 

Elektrická aromalampa


Elektrická aromalampa

Alternativou klasické aromalampy založené na teple plamene svíčky je elektrická aromalampa. Porcelánová aromalampa Lighia představuje také atraktivní doplněk každého interiéru, bezpečně provoní každý prostor, navíc oživí interiér i tlumeným světlem a hrou stínů.

Kam se aromalampa hodí?

Elegantní lampa z bílého porcelánu s jemným dekorem inspirovaným květinami dotváří relaxační atmosféru a navozuje pocit čistoty a jednoduchosti. Vrchní barevná část lampy připomíná okvětní kalich a vyzývá k přidání vonné esence, aby byl výsledný dojem dokonalý. Skvěle tak zapadne do obývacího pokoje i ložnice. Hodí se i do profesionálních wellness zařízení, masážních a relaxačních salónů, salónů krásy apod.

Výška aromalampy je 28,5 cm, průměr 12,6 cm, váha 800 g

 

Jak funguje elektrická aromalampa?

Vonné molekuly vybraných éterických olejů nebo směsí se uvolňují šetrným kontrolovaným zahříváním, a tak si zachovávají všechny důležité vlastnosti.

Aromalampa je zhotovena z bílého porcelánu s integrovanou mírnou tepelnou rezistencí. Zdrojem světla je žárovka modelu E14 s výkonem 15 W (je součástí aromalampy). ON/OFF vypínač.

Jak se elektrická aromalampa používá?

Vybraný 100% přírodní éterický olej nebo směs éterických olejů nakapejte do odpařovací části lampy a přístroj zapněte. Do aromalampy nepatří rostlinné oleje. Podrobný návod k použití a čištění zařízení je součástí aromalampy. Videonávod.

Návod na použití ke stažení zde.

 


Zásuvkový odpařovač esenciálních olejů

Zásuvkový odpařovač éterických olejů

Praktické, funkční a stylové provonění interiéru nabízí i diskrétní odpařovač do zásuvky. Umožňuje vytvářet cílenou atmosféru v různých místnostech vašeho domu.

Je vybavený časovým spínačem, regulátorem intenzity vůně. Provází ho navíc příjemné tlumené světlo, takže může posloužit i jako noční lampička – intenzita osvětlení je volitelná (normální a měkké světlo).

 

Jak lze zásuvkový odpařovač využít?

Esenciální oleje nabízejí více než jenom provonění prostor. Lze je využít například jako skvělé, účinné, přírodní a tedy i neškodnérepelenty.

Stačí do prostřednictvím zásuvkového odpařovače provonět prostor esenciálními oleji s repelentním účinkem – lemongras, citronella, máta, hřebíček, levandule, cedr aj. Více se dozvíte v sekci Vůně proti hmyzu.

Dětský pokoj můžete oživit harmonizační vůní mandarinky, která přináší radost, probouzí kreativitu, povzbuzuje, ale i tlumí příliš aktivní děti. Více v sekci Aromaterapie pro děti.

Chcete-li využít esenciální oleje pro povzbuzení a zvýšení koncentrace, vyberte si například eukalyptus, citron nebo grep. Prostřednictvím zásuvkového odpařovače pak nejenom provoníte prostor, ale zvýšíte také efektivitu svých studijních nebo pracovních aktivit.

Samozřejmě esenciální oleje lze využít i pro zklidnění a relaxaci.

Jejich možnosti jsou takřka neomezené, zvláště s použitím zásuvkového odpařovače, jednoduchého a praktického zařízení pro rozptylování vonných olejů do ovzduší.

 

Jak zásuvkový odpařovač funguje?

Vonné molekuly se uvolňují šetrným kontrolovaným zahříváním, a tak si éterické oleje zachovávají všechny důležité vlastnosti.

Podrobný návod k použití a čištění zařízení je součástí odpařovače.

Zásuvkový odpařovač je vybavený časovým spínačem, také regulátorem teploty a tedy i intenzity vůně. Nabízí automatické vypínání a dva světelné režimy: „v použití“ a „v pohotovostním režimu“.

 


Difuzér do auta

Difuzér do auta

Také interiér vozu můžete provonět prostřednictvím důmyslného zařízení, které umožňuje rozptýlení esenciálních olejů do ovzduší. Jde o difuzér do auta, který cestování obohatí o nový komfort a pohodlí.

Využít můžete povzbuzující vůně, které vám pomůžou při řízení (eukalyptus, citron nebo grep pro povzbuzení) nebo vonné esence proti cestovní nevolnosti (máta, zázvor, kardamom, fenykl, levandule aj.). Více informací najdete v sekci Aromaterapie na cesty.

 

Jak se difuzér v autě používá?

Jednoduchý difuzér je připravený pro zdířku zapalovače v autě.

Součástí difuzéru je polštářek, na který se nakape vybraný esenciální olej nebo synergická směs. Polštářek se zasune do difuzéru a ten pak celý do autozapalovače – provozní režim provází rozsvícená dioda. Mírným zahříváním pak dochází k uvolňování esence do okolí. V případě potřeby se na polštářek opět esenciální olej dokape (polštářek je možné použít opakovaně, součástí difuzéru je pět polštářků).

Comments